Ako na dokonalú kuchyňu

Musím priznať, že najťažšou miestnosťou na zariaďovanie v našom nadstavenom dome bola kuchyňa. Prerábali sme povalu na obytné podkrovie, kde vznikol krásny, priestorný 4 izbový byt. Chceli sme si všetko zariadiť tak, aby nám to naozaj vyhovovalo a aby sme nemuseli robiť priveľa kompromisov.


Kuchyňa je ale priestor, ktorý má svoje špecifiká - priveľa užitočných vecí, ktoré by som chcela mať poruke. Ľahký pohyb v priestore a zároveň využiť priestor na maximum - to bola naša najväčšia výzva. V celom tomto procese sa mi najťažšie zdalo samotné rozhodovanie - alebo skôr istota v rozhodnutiach - bude to dosť dobré? - nebudem to neskôr ľutovať? - je to naozaj najlepšie riešenie?

Pochopila som, že plánovanie je dôležité a naozaj ho netreba podceňovať. Ak si naozaj chceme byť istý už pri plánovaní alebo predísť neskôr sklamaniu či nebodaj prerábaniu - môžeme využiť služby kuchysnkého štúdia. Napríklad kuchynské štúdio brastislava - valentkuchyne.sk poskytujú služby vizualizácie kuchyne aj emailom. To je naozaj skvelé ak chcete šetriť časom a venovať sa kuchyni práve vtedy, keď máte na to čas a myšlienky.

Druhou dôležitou vecou, ktorú som si uvedomila je fakt, že prepracovať sa k dokonalej modernej kuchyni, ktorá mi maximálne vyhovuje je dodržať určité pravidlá, postupnosť a overené rady. Niekoľko veľmi konkrétnych postrehov som spracovala do článku: Ako si dobre zariadiť kuchyňu. Je naozaj dobré si najprv zosumarizovať pár vecí, na ktorých môžete neskor stavať.

Inšpirácie pre ďalšie rozhodovanie o materiáloch, farbách či štýle kuchyne môžete čerpať z bohatých fotografických zdrojov na internete. Mnoné kuchynské štúdiá majú na svojom webe prehliadku inšpirácií a svojich prác - možno budete prekvapení, koľko zaujímavých detailov a riešení môžete nájsť ak si vyčleníte trochu času navyše. Pozrite si hlavne moderné kuchyne, ktoré podľa môjho názoru viac vyhovujú našim dnešným potrebám - ale samozrejme, vašu kuchyňu si prispôsobte svojim potrebám. Dobrým zdrojom inšpirácií môže byť aj sociálna sieť - hlavne pinterest, kde je naozaj množstvo množstvo rôznych fotografií kuchýň rôznych štýlov, rôzne funkčné detaily a inšpirácie pre dokonalé využitie priestoru.


Ak si nájdete trochu času na prípravu - bude vaša cesta k dokonalej kuchyni ľahšia a dovolím si tvrdiť aj úspešnejšia.
Ak máte svoje tipy k dokonalej kuchyni, dajte vedieť v komentároch - alebo sa podeľte o vaše osobné skúsenosti na tému kuchyňa na mieru :-) Verím, že zdieľanie názorov a myšlienok je všeobecne prospešné, tak smelo do toho :-)
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára