Inšpirujte sa online

Patríte ku kreatívnym dušiam, ktoré nenájdu pokoja, kým niečo nevytvárate? Potom mám dobrú správu, veľkou inšpiráciou, hnacím motorom a zdrojom nového elánu môže byť pre vás aj pinterest. // Áno, áno - viem, že na tomto blogu o ňom píšem viac ako je zdravé - ale už naposledy ;-)

Pinterest patrí medzi moje online objavy, ktoré mi už veľmi pomohli. Začalo sa to úplne nevinne........ale skončilo to poriadnym tvorivým nakopnutím, ktoré vyvrchollilo tieto sviatky a mojím šijacím maratónom :-).
So šijacím strojom som kamarátka už od násťočnej etapy môjho života ... som samouk, a veľa - teda vlastne takmer všetko som sa naučila štýlom 4 zbabrané veci na jednu podarenú. Zvyčajne som po neúspechu a mojej nespokojnosti odkladala môj šijací zázrak späť do krabice na další niekoľkomesačný spánok. Kým som znova nabrala odvahu niečo skúsiť (prípadne pokaziť ďalšie metre látky).

A potom to prišlo na pintereste!

Zozbierala som si na nástenku zopár krásnych vecičiek, ktoré ušili maminy - rovnako neprofesionálne krajčírky ako ja. Akurát im to išlo oveľa lepšie. Ale tie modely - jednoduché na jednej strane, a pôsobivé na strane druhej ma rozhýbali. Tentoraz som si však najprv zozbierala rôzne tutoriály / blogové návody - ako na to. Tipy, triky a užitočné rady.

Priznám sa, že som sa tentoraz dostala až do tej fázy, že som bola so svojimi výtvormi nielen spokojná, ale som si dokonca vyrobila vlastné strihy !!! Dokonca som nabrala odvahu sa s nimi pohrať a upraviť si ich podľa seba - dať modelu vlastný šmrnc je zábavné a vzrušujúce.


Tieto moje prvé kroky boli pre mňa takým dobrodružstvom, že som si vôbec nerobila fotodokumentáciu. Takaže sľubujem, že najbližšie na blogu zverejním moje výtvory.
Zatiaľ si môžete pozrieť moju zbierku pinterestových inšpirácií a pomôcok :-)  .........zároveň by som sa chcela aj na tomto mieste veľmi poďakovať autorom všetkých tých skvelých tutoriálov, fotografií a návodov ... naozaj mi pomohli !


Follow Martina Lukáčová's board Sewing on Pinterest.

Follow Martina Lukáčová's board Sewing for girls on Pinterest.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára