Z vianočného šijacieho maratónu

Ako som sľúbila v minulom príspevku o online inšpirácii, prinášam zopár fotečiek vecí, ktoré sa mi podarilo počas uplynulých vianoc ušiť. Času bolo konečne dosť, keďže sa nepracovalo a moja práca vyžadovala len občasný dohľad. Koniec koncov, v závere roka - po vianočnom finiše som si naozaj potrebovala odpočinúť.

Mašinku som vytiahla a najprv prevetrala úpravou - lepšie povedané predlžovaním tričiek. Určite to poznáte - pár praní a bežné veci sa roztiahnu do šírky - a malé detské pupčeky a kríže trpia neustálym odhaľovaním. Na domáce nosenie preto rada deťom upravím staršie veci tak, aby boli dlhšie - z dvoch aspoň jedna riadne nositeľná. Spodok tričiek odstrihnem a jednoducho našijem na druhé. Týmto spôsobom eliminujem aj "katastrofy" v podobe nevyprateľných fľakov :-) . Sem tam nejaká aplikácia, pridané vrecko - aby mali deti väčšiu radosť :-). Nejaké foto nabudúce :-)
A potom som sa pustila do toho. Najprv som si vyrobila vlastné strihy - podľa skvelého tutoriálu od Dany. Ale ja som pôvodné veci nechala v celku - tak ako boli a len som šaty obkresľovala.

A tak vznikli napríklad tepláčky pre Eli. Sú z vnútornej strany zateplené - čo zvlášť oceňujem na tej látke. (Hoci jej originálne použitie asi nie je na tento účel - je to tzv. teplákovina).

Strih som na spodu jednoducho odstrihla v požadovanej dĺžke - a tak som mohla využiť dve farebné verzie látky. K menšiemu - odstrihnutému strihu som pridala cca 2cm (pričom som zachovala rozširovanie nohavice podľa vrchného dielu), aby som nestratila na celkovej dĺžke a získala priestor na zošitie dvoch dielov. :-)
Potom som si vyrobila strih na tuniku s raglánovými (dúfam, že sa to naozaj tak naozaj volá) rukávmi. Skvelý tutoriál od Jess mi naozaj pomohol! Konečne som zvládla ušiť aj vrchný diel oblečenia tak, aby som bola naozaj spokojná :-). Okrem pyžamkových kúskov vznikli aj tieto tuniky do školy a škôlky:

 

Na rukávoch som pri krku použila gumičku a predný a zadný diel som nechala rovné - iba zahnuté.

A keďže moje deti - hlavne mladšia Eli miluje svoje staručké (ona ho volá bábätkovské pyžamko) - ktoré je overalové, ale už beznádejne malé, pustila som sa do výroby strihu a šitia. Dve pyžamká som aj odfotila:

 Na tieto kúsky som využila vyradené postelné prádlo z detského paplóna :-). Obľúbené motívy tak ešte chvíľu poslúžia, kým deti znova trochu podrastú.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára