Šperky pre tehotné, alebo čo takto mexická bola

Len úplne nedávno som sa dozvedela o skvelom a funkčnom šperku špeciálne pre tehotné ženy. Mexická bola! Keď som bola tehotná, s ničím podobným som sa nestretla. Objavila som ju v eshope babybelly.sk, ktorý sa síce špecializuje na tehotenské oblečenie, ale takéto šik doplnky tam môžete objaviť tiež :-) .
Photo credit: https://pixabay.com/sk/users/Anniepan-1772792/

Čo je mexická bola? 

Niekedy sa môžete stretnúť aj s názvom rolnička pre tehotné. Je to tradičný mexický šperk pre tehotné ženy. V podstate je to akoby zvuková gulička. Nosí sa na dlhej šnúrke, takže gulička by mala byť na úrovni bruška a pri každom pohybe vydáva jemné zvuky - príjemné cingotanie. Niečo veľmi podobné ako vianočná rolnička.

V krajine pôvodu, v Mexiku nosia tehotné ženy bolu počas tehotenstva (od cca 20. týždňa tehotenstva, kedy bábätko začína počuť), aby príjemný zvuk sprevádzal ešte nenarodené bábätko. To si tento zvuk zapamätá a po narodení ho dokáže neuveriteľne ukľudňovať. Okrem toho má podľa tradície prinášať do života budúcej mamičky a nenarodeného dieťaťa harmóniu a zdravie.

Naozaj ma tento šperk zaujal, tak som si začala o ňom viac googliť. Predajcovia ho vrelo odporúčajú ako ideálny malý darček pre tehuľku. Vyrába sa v rôznych dizajnoch - gulička býva farebná alebo kovová, zohnať ju možno aj v tvare srdiečka! Máva na povrchu krásne ornamenty. Vskutku je to pôvabný šperk. Odporúča sa po pôrode skrátiť šnúročku a nosiť ako náhrdelník /náramok. Aby nás tento príjemný zvuk mohol sprevádzať aj ďalšie dni :-).

Skúsenosti s mexickou bolou

V diskusiách sa môžete stretnúť s rôznymi názormi mamičiek. Prevažujú však veľmi pozitívne ohlasy o tom, že to skutočne funguje. Dieťatko sa týmto zvukom, ktoré pozná už z bruška naozaj upokojí. Na druhú stranu, všetky maminy, ktoré mexickú bolu používali si pochvaľovali krásu šperku a príjemné zvuky, ktoré koniec koncov vníma aj budúca mamina :-)
Mnoho tehuliek bolo zvedavých na zvuk mexickej boli, takže ak ju chcete zažiť zvukovo, tu je napríklad jedno youtube video. 

Veľa žien si tiež pochvaľovalo okrem skutočnej funkčnosti aj dizajn a a štýl šperku, ktorý radi nosia aj dlho po pôrode ako bežný (o zvuk obohatený) šperk.

Osobne sa tento šperk oslovil ako naozaj ideálny darček pre tehuľku (ale je dosť možné, že neodolám a nakoniec si ho kúpim aj pre seba :-D  ) a páči sa mi aj myšlienka, uschovať potom tento šperk pre dieťa ako pamiatka na najrannejšie obdobie života.

Takže, akokoľvek sa na to pozrieme, či veríme alebo neveríme funkčnosti - hudba nás sprevádza celé tisícročia a takýto hudobný šperk môže byť len veľmi príjemným obohatením všedných dní :-).

Mimochodom, na babybelly.sk je top obľúbenou mexickou bolou Bola black pearl flower

Tip na záver.


Niekedy sa môže stať, že sa vám mexickú bolu nepodarí zohnať. V takom prípade môžete improvizovať. Veľmi príjemné zvuky vydávajú aj zvončeky - roľničky. A nosenie šperkov s roľničkami má tiež podobný efekt ako mexická bola.

Na obrázku je

Náramok zo šnúrok hnedej, čiernej a béžovej farby, oceľové guličky, zvončeky / 1,19€

Ďalšie šperky nájdete v eshope Sperky-eshop.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára