Môj tip na dovolenku: Blízko, lacno a pri mori !

Photo credit: https://pixabay.com/sk/users/blabla5-2157394/
Pozná to každý. Výber dovolenky niekedy nie je jednoduchá vec. Hlavne, ak má byť spokojný každý člen rodiny. Potom je tých kritérií celkom dosť, ak ich chcete splniť všetky aspoň na 90%.

Minulý rok sme boli na slávnej Makarskej. Poviem vám, boli sme tam prvý a posledný krát. Hoci bola naša situácia taká, že buď využijeme ponuku na poslednú chvíľu, alebo k moru nepôjdeme vôbec. Išli sme, ale na Makarskú už nikdy viac. Za tú cestu nám tá oblasť vôbec nestála :-(.

  • Hlavne, ak neznášate davy turistov ako ja. 
  • Alebo vám vadí prehustená premávka a problémy s parkovaním na každom kroku. 
  • Alebo, ak máte z pláže ďaleko na ubytko. Navyše do riadneho kopca a po slnku.
  • Ak nemáte radi verejné pláže, ktoré čistotou zrovna neoplývajú. 


Vyberala som cez booking.com


Tento rok sme dovolenku pri mori riešili ako sa má. Načas a s plánovaním. Nakopla som môj obľúbený internet a googlila. Vedela som, že by sme chceli ísť na Istriu. Boli sme tam v Rovinji, v kempe Polari. Bola to dovolenka, na ktorú veľmi radi spomíname. Samé pozitíva a veci, ktoré nám vyhovovali. 

Vybrala som si rezervačnú stránku booking.com a už len vyberala z ponúk. Dala som si na prieskum pár dní a počas nich ma booking jednoducho bombardoval reklamnými ponukami, kdekoľvek som sa na nete objavila. To mi vyhovovalo, nemusela som si všetko preklikávať hneď na začiatku. Vtedy som si pozrela zopár ponúk, ktoré by spĺňali naše predstavy o ubytovaní na dovolenke. Veľmi podobné ponuky so skvelými cenami mi potom booking predhadzoval sám. Tie najzaujímavejšie som si ukladala a po pár dňoch som sa definitívne rozhodla. 

Odporúčam Kanegra resort 2*


Voľba padla vyskúšať Kanegra resort 2* hneď pri hraniciach so Slovinskom. Podľa googlu by tam malo byť dosť zelene a tieňa, je to hneď pri pláži, ubytovanie v bungalovoch ... tak teda vyskúšame. 

A vôbec neľutujeme :-)

VZDIALENOSŤ


Vzdialenosť bola do 700 km, takže cesta sa zvláda v pohode. My sme cestovali vždy v sobotu, ale na ďalšiu dovolenku zvolím transportné dni  radšej počas pracovných dní ;-).
Víkendy, piatok - nedeľa, boli naozaj strašné pri hraničnom prechode medzi Slovinskom a Chorvátskom. Na cestu tam sme prešli posledných 15 km po hranicu v zápche ( na úzkej horskej ceste) a zdržanie trvalo 1,5 hodiny. Nič moc, ak sa už neviete dočkať mora :-). My sme tam prechádzali v čase 15,00 - 16,30 h. Ale podobné zdržanie v tomto smere do Chorvátska sme pozorovali aj ráno po 8,00 h. 
Na spiatočnej ceste sa menšia kolóna pre hranicami iba spomalila, ale žiadne zdržanie (našťastie, ale to sme tadiaľ prechádzali hneď ráno).
Cez hranicu sme prechádzali aj v stredu, keď sme si urobili výlet na Slovinsko. Ráno aj krátko po obede bol prechod úplne bez problémov. Len mierne spomalenie na hranici. 

POMER CENA - KVALITA


Ubytovanie v bungalovoch má pre nás svoje dovolenkové čaro. Máme tam všetko čo potrebujeme. Hoci, na promo fotkách na bookingu máte na stoloch obrusy, kvety a misky s ovocím... To sme ale pri dvoch * naozaj  reálne neočakávali :-). (Na rozdiel od niektorých recenzentov na bookingu.)
V Kanegre sú bungalovy staršie. Vidno to na opotrebovaní zariadenia, hlavne v kuchyni a kúpeľni. Ale všetko bolo čisté a pekne pripravené pri príchode. 
Kuchyňa bola celkom dobre vybavená. Dalo by sa prežiť - chladnička a dvojplatnička, bežné riady, otvárač na konzervy. Chýbala nám rýchlovarná kanvica, ktorú sme si ale za pár kuna kúpili v neďalekom Umagu. 


MORE - PLÁŽ


Mali sme šťastie. Náš bungalov bol hneď v prvej rade od mora. Cez vysoké borovice sme síce nevideli záliv, ale na pláž sme to mali doslova na skok. Takých 150 metrov. Keď bolo treba, kedykoľvek sme si odskočili "hore" a znova zbehli na pláž menším kopčekom. 
Pláž je tu kamienková, ale to bola podmienka môjho manžela. On vodu a more doslova ignoruje, zato sa rád vyhrieva na pláži. Piesok považuje za mokrý a studený. Hlavne, ak chceme byť kvôli deťom čo najbližšie k vode. Kamienky nádherne nasajú letné teplo a potom sa tam cítite ako jašterica vyhrievajúca sa na kameni. 
Kamienková pláž bola menším obmedzením pre nás vyznávačov kúpania. Takže obuv do mora bola vítaná, ale dcérka to po troch dňoch úplne ignorovala a more si užívala naboso :-). 

Množstvo ľudí na pláži aj v rezorte bolo tak akurát. Kanegra je skôr menší rezort, žiadna brutálna masovka. Ale dosť veľký, aby tam bola samoška, reštika, pizzeria, stánok s čerstvým pečivom a zmrzlina na hlavnej pláži :-).

Ak patríte medzi dovolenkárov, ktorí si chcú hlavne užiť more a pokojné večery na terase s chladeným drinkom, Kanegra môže byť to pravé orechové :-). 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára