Tento rok vyrábam háčkované vianočné dekorácie

O Vianociach a vianočných dekoráciách sa toho popíše veľa. Hlavne v adventnom období, kedy už Vianoce na nás doslova dýchajú. Dokonca sú každý rok vyhlásené top vianočné farby a módne typy vianočných dekorácií. Jednoducho, každý rok je TRENDY niečo iné.

U mňa je trendy vždy niečo originálne, ručne vyrábané a/alebo recyklované. To sú tri atribúty, ktoré ja považujem u vianočných ozdôb za dôležité.
Tento rok som sa rozhodla pripraviť vianočné odzoby z priadze. Majú svoj originálny punc - sú vyrobené doma a majú rôznorodé použitie.Plánujem ich použiť ako:
  • ozdoby na stromček
  • dekorácie na dvere 
  • ozdoby na okno a záclony
  • vianočnú výzdobu na steny a poličky
  • dokonca môžu byť originálnou súčasťou vianočnej pohľadnice :-)


Stavila som na osvedčené háčkované ornamenty. Vzory som našla na internete a niektoré som si prispôsobila, aby bola výsledná veľkosť ornamentov rovnaká.

Veľmi často vidno skutočne umeleckú a jemnú prácu s háčikom a tenuškou hačkovacou priadzou. Ja som si však zvolila trochu rustikálnejší štýl a hrubšiu priadzu. Preto sú ornamenty trochu jednoduchšie a nechajú vyniknúť základným tvarom - srdce, zvonček a hviezda.
Ale obmedzovať sa vôbec nemusíte. Uháčkovať možno akýkoľvek tvar a vzory / námety a nápady sa nájdu tiež :-).

Vianočné dekorácie

Háčkované vianočné dekorácie - ako na to


V prvom rade potrebujete vzor / návod. Ak máte zručnosti, skúsenosti alebo predstavivosť, môžete si vyskúšať navrhnúť vlastné ornamenty. Alebo si nejaké nájdete online.
Skvelým zdrojom je napríklad pinterest, ktorý ja na tento účel využívam pravidelne. Tu sú niektoré moje úlovky:
Háčkované dekorácie a ozdoby - vzory


Ak vás podobné návody zaujímajú, mrknite moju pinterest nástenku 😉 (Aktuálne tam mám k novembru 2017 okolo 620 super nápadov ).


Sledujte maVianočné darčeky


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára