Scrapbooking DIY: Vlastné dizajn papiere na tvorenie

Výrezy z vlastných dizajn papierov.
Alebo: Ako ušetriť na scrapbooking materiáli.

Mám rada papier ako materiál na tvorenie a kreatívne zábavky. Je lacný (teda väčšinou), ľahko sa s ním pracuje, je super variabilný a ľahko sa inštaluje v byte na dekorovanie.

Čo viac si želať ?

Azda, mať viac skvelých originálnych papierov ? To ma nakoplo do tvorenia. Vytvárala som si vlastné dizajn papiere na scrapbooking.

PS: Niektoré dizajn papiere z mojej dielne som využila na tvorbu vianočných dekorácií na dvere :-).

Respektíve, ak sa scrapbookingu venujete,  isto viete, že si môžete zadovážiť rôzne bloky so scrapbook papierom. Zvyčajne sú to krásne dizajnové kúsky, ale popravde - dosť drahé. A zostáva z nich "odpadový" papier rovnako ako z lacných papierových zdrojov. Ale pravdaže, sú situácie a dielka, kedy siahnem práve po nich. Pre ich výnimočnosť, alebo punc tlačového dizajnu a tak.

No keď chcem výnimočnosť v spojení s originalitou a ručnou prácou, vyrábam si vlastné dizajn papiere. Sú jednoduché, rýchle a super zábavné :-).

Samotnému tvoreniu papierov predchádza zbieranie materiálu - z recyklo kopy v domácnosti. Od krabíc z vločiek až po kartónové obaly z čokolád a podobne.

Papier pripravený na tvorivé recyklovanie


Potom si rozložím voskovky (alebo voskový pastel z umeleckých potrieb), vodové alebo temperové farby a štetce. Vymýšľam si rôzne jednoduché vzory. Najprv tvorím detaily papierov voskovkami.

Mám rada ornamenty, alebo iba klasické čiary v rovnakých alebo kolmých smeroch. Super sú hviezdičky, bodky a iné jednoduché základné tvary.Keď mám tento "základ" v rôznych odtieňoch - dotváram pozadie. Vodovkami alebo nariedenými temperovými farbami.

Páči sa mi, keď mám pozadie  napríklad v kontrastnej  farbe ako detaily z voskoviek. Ale veľmi pekne ukážu aj papiere tón v tóne :-).Skvelé je, že si takéto recyklo tvorenie môžete hravo naplánovať aj s deťmi. Tie majú niekedy oveľa lepšie nápady ako by ste čakali ;-).
A keď budete z vašich vlastných dizajn papierov obiť výrezy, alebo vystrihovať jednoduché tvary - každý kúsok bude originálny a jedinečný 😊.
Všetky kúsky si odkladám pre ďalšie použitie. Pretože:

Niekedy stačí ozaj malý kúsok papiera pre veľký efekt !

 


Želám pekný deň a veselé papierové tvorenie :-).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára