DIY návod: Ako jednoducho a kreatívne podohnúť nohavice

Tiež patríte medzi nešťastníkov, ktorým je bežná konfekčná veľkosť príliš dlhá? Alebo ste zohnali nohavice svojich snov a potrebujete ich podohnúť?

Zvyčajne som  pri tejto úlohe značila, strihala a zapínala šijaciu mašinu.

Ale niekedy mi pripravené veci stáli dni a týždne na kope, kým som sa konečne odhodlala mašinu vytiahnuť a zapnúť. Až som jedného dňa začala svoj kreatívny projekt podohnutia nohavíc na etapy - bez mašiny a s puncom HAND MADE !


Tu je môj odporúčaný postup >>>


LEPIDLO NA TEXTIL: Klik pre viac info.
1. OK. Najprv si potrebujeme namerať a označiť, aké dlhé nohavice potrebujeme. Najlepšie sa to robí vo dvojici, keď vám niekto označí kriedou / fixou alebo špendlíkom potrebnú dĺžku.
Niekedy som bola nútená označiť si dĺžku podľa existujúcich nohavíc, ktoré sadli. V takom prípade odporúčam nohavice zložiť po dĺžke na polovicu a dbať na pekne natiahnuté a vyrovnané oblečenie ku ktorému prirovnáme druhý kus a označíme potrebnú dĺžku. Áno, aj to funguje 😊.

2. Ak nám prevyšuje príliš veľa, označte si cca 1 - 2 cm od potrebnej dĺžky a zvyšok odstrihnite, aby nezavadzal.

3. Nohavice podohneme a zafixujeme štipcami alebo špendlíkmi.

4. Potom si jednotlivé štipce / špendlíky uvoľnujeme postupne a aplikujeme lepidlo na textil. Niektoré návody na lepidle odporúčajú naniesť vrstvu a nechať chvíľu zaschnúť a potom spojiť lepené plochy. V takom prípade je dobré si označiť potrebnú dĺžku napríklad prežehlením, čím vzdnikne prehyb, ktorý využijeme na spojenie lepenej plochy látky.

Lepidlo na textil môžete kúpiť napríklad tu.

Inšpirácia - pixabay.com

5. Ak nemáte poruke lepidlo na textil, bod 4 vynechajte a zahnutú látku prichyťte vyšívaním. Úplne si vystačíte jednoduchými stehmi a tvarmi. Dôležité je, aby výšivka bola po celom obvode nohavice.
Výsledok môže vyzerať napríklad takto 😇.


Čo vy na to? Vyskúšate ?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára