Fotopostup: Z uzučkých rifiel kraťase, ktoré sadnú!

Rada nakupujem v sekáčoch. Nielen pre ekonomický efekt, skôr pre ekologický dopad 💗.

Využívať veci kým naozaj môžu slúžiť svojmu účelu (alebo im nájsť iný, rovnako užitočný účel) je super ekologické a navyše ekonomické. A nielen to, môže to byť kreatívna výzva, lacný spôsob zaobstarania si materiálu a podobne.
📐
Takže tento spôsob rozhodne odporúčam. Ja som už taký maniak, že VŽDY nakupujem bez skúšania vecí. Ak sa mi niečo páči, buď mi to padne (alebo deťom) alebo to bude "na materiál". 

Takto som naposledy kúpila rifle pre dcéru.... malé. Lepšie povedané, neskutočne úzke. Kde som nechala svoj odhad ??? 😆

Ale boli peknučné, mali pôsobivé milé zdobenie, takže som ich nechcela úplne vyradiť na látku. Rozhodla som sa prešiť ich na kraťase !
Mrknite ako >>>Tu je jednoduchý postup, ako som z rifiel urobila kraťase 😉

KROK 1. Odstrihnite nohavice s niekoľko centimetrovou rezervou na podohnutie. Pri tomto kroku si naplánujte aj konečnú dĺžku kraťasových nohavíc. Niekto má rád trochu dlhšie kraťase, pripomínajúce skôr bermudovú dĺžku. Takže, ak majú byť pohodlné, určite si ich urobte podľa seba 😀.

KROK 2. Musíme si pripraviť diely, ktoré všijeme do bokov, aby sme získali dosť široké kraťase.
Zmerajte obvod pása rifiel a obod svojho pása. Rozdiel v týchto rozmeroch musíme pridať do šortiek.

Takže ak majú kraťase obvod pása 78 cm a my potrebujeme 88 cm, rozdiel je 10 cm. K nim prirátame 4 cm z pôvodných kraťasov (všitie dvoch pásov na bokoch, pričom šev je široký 1 cm, z každej strany teda 2 cm na jeden všitý pás, a spolu 4 cm  - pás na obidvoch bokoch. Rovnako 4 cm pripočítame k pásu, ktorý budeme najprv vystrihovať a následne všívať. Takže rozdiel 10 cm v "hrubom" je reálne rozdiel 18 cm v čistom aj so švíkmi. To je na celkový rozmer, ale my to máme v pláne na dvoch bokoch rifiel, takže 18 cm / 2 = 9 cm jeden pás.

Takže pás bude široký 9 cm a dlhý podľa dĺžky rifiel na bočnom šve - po odstrihnutí nohavíc na potrebnú dĺžku + aspoň 5 cm na vytvarovanie (zahnutie) a spevnenie časti pásu.

Tieto dva pásy si nakreslíme a vystrihneme z jednej z nohavíc, ktorú sme odstrihli. Tým bude pás naozaj nenápadný 😉. Ale dobrým riešením je aj všitie pásu v kontrastnej látke, čo im dotá špéci look a môže to byť vyslovene dekoračný / dizajnérsky zámer!

Ja som strihala teda z rifiel.

Super látočky môžete nakúpiť napríklad tu:KROK 3: Následne si rozstrihneme rifle na bočných švoch. 

Ja som strihala tak, aby som zachovala pôvodný bočný šev - kvôli vačkom. Ako vidno na obrázku vyššie, zostalo mi tam 1 cm vedľa originálneho prešitia bočného šva, ktorý som využila na jednoduchšie našitie pása, ktorý som si vystrihla. 

Super tip: Ak sa veľmi nekamarátite so šijacím strojom, celkom reálnou alternatívou je použiť lepidlo na textil 😇. 


KROK 4: Všijeme pásy do bokov. Na spodnej časti, pri nohaviciach by pás nemal pretŕčať, keďže jednotlivé nohavice aj s pásom podohneme v ďalšom kroku. Na strane pása by vám to malo presahovať dosť. To preto, aby sa to dalo pohodlne zahnúť a spevniť v páse. 

 

Takto to vyzerá, keď som svoj nový šev viedla tesne veďľa pôvodného, ktorý zostal "zdobiť" predný diel kraťasov. 


KROK 5: Následne dotvarujeme z pásov zvyšok pásu rifiel a to tak, že prečnievajúcu látku zahneme a prišijeme. Ja som pri šití robila tvar obdĺždnika, aby som prichytila bočné švy, prečnievajúcu látku na spodnej časti pása a prečila som aj vrchný kraj pása. 

 

Po podohnutí nohavíc je hotovo 😊.Ak sa vám zdá výš nový výtvor trochu fádny, tu je niekoľko super tipov: 

Ako si ich ozvláštniť a dekorovať za lacný peniaz šortky aj iné oblečenie :-)


1. Pokresliť fixkami a použiť obľúbené frázy a slová potrvá iba chvíľu 😏😏

Fixky na textil sú skvelé. Môžete nimi zdobiť všetko, od tašiek po tričká !

Fixky na textil zoženiete napríklad TU. >>> Balenie obsahuje: 10 kusov fixiek vo farbe - červená, modrá, zelená, čierna, žltá, oranžová, ružová, hnedá, fialová, bledá modrá.2. Vyšite si jednoduché vzory. Použiť môžete klasické mulinky na vyšívanie, alebo háčkovaciu či pletaciu vlnu. Znova platí, že materiál pôsobí na konečný dizajn 😺.
Vyšívať môžete napríklad takto:

 

3. Super vyzerajú našité čipky, stužky alebo iné dekorácie. Napríklad takáto lemovka s brmbolcami je super trendy :-)

>>> LEMOVACIU BAMBUĽKU (rôzne farby) zoženiete za 2€ /meter  napríklad TU >>>
Ďalšie nápady na dekorácie nájdete napríklad tu >>>

Nech sa darí :-) a do veselého tvorenia !!!
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára