4 super rady, ako vniesť jar a svieže farby do bytu

Jar je po dlhej zime obdobím znovuzrodenia. Prebúdza sa príroda, my sa snažíme nakopnúť náš organizmus jarnou detoxikáciou ... a rovnaké premeny sa nám žiadajú aj v byte. Okrem tradičného jarného upratovania nás láka aj svieža zmena, ktorá nás naladí na inú nôtu...


Priniesť príjemnú zmenu do interiéru za rozumný rozpočet môže byť výzva, alebo kreatívne tvorenie, ktoré poteší nielen výsledkom, ale aj samotným procesom premeny...

Niekoľko typov, ako vniesť do bytu jar
- farby sú podstatné!


 1. farebné textílie

Hovorí sa, že práve textílie poskytnú najväčší efekt za najnižšiu cenu. Možno... ale rozhodne sa oplatí dodržať jednotu - farebnosť, textúru, materiál - pre viacero typov interiérových textílií. Takže nielen farebné vankúšiky, ale aj pokrývky sedačiek, závesy, koberčeky, obrusy a iné. Čím viac textílií - tým väčšia premena.  Sezónne ich možno vymieňať často...

Ak túžite po originalite a nejaké € naviac by vám až tak nevadilo, skúste si navrhnúť premenu pomocou hotových umeleckých diel. Mojím odporúčaním je šikovná mladá umelkyňa Karoli, ktorá vám môže ponúknuť ozajstnú krásu a jemnosť farieb. Maľuje na hodváb - a naozaj to stojí za to! Umelecké dielka vám môže vytvoriť na mieru - či už podľa predstáv, alebo vecí medzi nebom a zemou... Praktické i krásne v jednom.

2. veľké farebné obrazy

Môžete si abstraktné obrazy plné farieb a novej nádeje vytvoriť sami. Aj väčšie maliarske plátna môžete niekedy zohnať v akcii za dobrú cenu, alebo si ich môžete na mieru vyrobiť z dreveného rámu a silnejšieho bieleho plátna.
Osobitnou skupinou sú originálne obrazy maľované priamo na stenu. V tomto prípade môžete fantázii popustiť uzdu a prispôsobiť si dielo úplne podľa svojho bytu. Ak máte obavy, môžete staviť na špeciálne maliarske náradie - ako valčeky, z ktorých nekvapká farba.  :-) ... Ak sa vám dielo prestane páčiť, alebo zatúžite po novej tvorbe - môžete obraz kedykoľvek premalovať. Dnešné farby a penetrovacie nátery vám zaručia dokonalé krytie podkladu.
Inou variantou môžu byť veľkoplošné fotografie s jarnou tematikou alebo plné farieb. Vzácnejšie budú, ak si ich nafotíte sami a dáte vo fotolabe zväčšiť. Znížená kvalita veľkoformátového obrazu oproti malej fotografii nemusí byť na škodu - okrem toho, na veľkú plochu sa dívame často z väčšej diaľky, takže "sa to stratí".

3. nové kvety do bytu

Ideálne kvitnúce jarné kvety. Krátkodobo interiér bytu oživia kvety vo váze, alebo kvitnúce kvety v črepníkoch. Jarné kvety bývajú často alergénmi, preto nie je táto varianta vhodná pre každého.
V každom lepšom kvetinárstve vám radi poradia a ponúknu slušný sortiment na výber. Kvety sú živé, takže si budú vyžadovať aj osobitnú starostlivosť, na čo je dobré myslieť vopred.

4. LED osvetlenie interiéru

Dnes už táto technológia preniká aj do interiérového dizajnu. LED svietenie je dostupné a jednoduché riešenie, pre novú farebnosť  bytu.
Farebné svetlo je viditeľné aj počas dňa, zároveň je nízkonákladové, takže si môžeme dopriať trochu "energetického plytvania".

Máte aj vy svoj obľúbený spôsob, ako dodať interiéru farby a sviežosť? Podeľte sa s nami v komentároch :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára