Moje super objavy pre: Perfektné líčenie pre vek 40+

Áno, starnutie je naozaj záležitosť, ktorá sa týka každého z nás. Bez výnimky.
Niekedy mám však pocit, že sa táto téma radšej zdvorilo premlčí, hlavne, pokiaľ sa týka žien. Asi preto, že mnohé dámy to s anti-aging vecami berú príliš vážne a úprimne, riadne to preháňajú. Podľa mňa nie sú vrásky a starnutie strašiak. Strašiakom by mal byť fakt, že sa s tým niekto nevie vysporiadať...
Na druhej strane, áno, je fajn, ak sa cítime lepšie, pretože dobre vyzeráme alebo nás niečo príjemne omladí... To ale neznamená, že by sme sa mali na to príliš fixovať alebo nebodaj v štyridsiadke snívať o pleti bábätka 😉.
A jednou z takých vecí je líčenie... Ale pozor, nie hocijaké! Líčenie s mierou, cielené a dobre prispôsobené veku 😊. Nie je nič horšie ako staršia dáma so smiešne zmachlenou tvárou!
A dokonca by po správnom líčení mali siahnuť aj dámy, ktoré si do štyridsiadky hravo vystačili s príležitostným mejkapom.


Takže spať k téme...
Líčením sa dá perfektne upraviť a skryť prvé známky starnúcej pleti, ktoré nás zvyčajne zasiahnu ako blesk z neba a trápia na duši viac ako je zdravé. 
Možno to poznáte tiež. Ranný pohľad do zrkadla a vy si poviete ... ej ha, čo to tam mám... prvé vrásky. Usmejete sa a odchádzate do práce. Ale na druhý deň možno úsmev nad vráskami vystrieda milión otázok alebo malé/veľké obavy. Alebo nebodaj smútok.

Aby som ja osobne predišla negatívnym pocitom, začala som si zháňať informácie ...Všeobecne o starnuti, tiež o starostlivosti o pleť ... 

A popri hľadaní som objavila vynikajúce youtuberky, ktoré ukazujú ako sa vkusne a cielene líčiť v zrelom veku. Doteraz som sa veľmi nelíčila a už vôbec nie každodenne.
Prvé videá, ktoré som si pozrela ma však naštartovali ... a to v jednej veci ...nerobím tie hlúpe veci tiež? Nenanášam si očné tiene/ očnú linku/ kontúru a všetko ostatné nevhodne - teda tak, že ma vlastne zostarujú? Alebo pôsobia totálne amatérsky a s mojím vekom až smiešne ?

Keď som sa nad tým zamyslela, bola som rada, že som objavila tieto dámy. Ich videá sú skvelé a poučné. Postup líčenia sa dá krok za krokom nasledovať, pričom vždy viete, ktorých vecí sa vyvarovať a naopak, ktoré veci by ste nemali vynechať.... Ako bonus vnímam aj fakt, že presne predstavia produkty, ktoré používajú. Prípadne ho aj opíšu, takže sa viete zariadiť aj v prípade, že máte podobný produkt, alebo si chcete kúpiť podobný produkt.

Takže konečne to užitočné 😇. Vrelo odporúčam TIETO youtube kanály: 

Kliknite tu a youtube kanál sa zobrazí v novom okne.


Kliknite tu a youtube kanál sa zobrazí v novom okne.
Tieto prvé dva sú moje top a sú v angličtine. Ako ďalší bonus vnímam aj to, že sú to naozaj dámy v zrelom veku a teda "nepoučujú o vráskach nejaké dvadsiatky"... 😏. Tiež oceňujem "pokľudnú" atmosféru videí, kde na vás neškrieka alebo nejačí nejaká osoba (čo je mnohokrát prípad takýchto make up videonávodov). 

Ak však nie ste veľmi spriatelení s angličtinou, tento nasledujúci youtube kanál je práve pre vás!

Kliknite tu a youtube kanál sa zobrazí v novom okne.

Ak máte aj vy obľúbeného/ obľúbenú youtuberku, alebo ste vy osobne youtuber / youtuberka, ktorí sa venujú téme líčenie pre vek 40+, dajte link do komentárov 😉. 
Budem rada a určite to bude užitočné pre viacerých ...

Zatiaľ do skorého čítania a pekný zvyšok dňa 😊.


Zdroj foto: pixabay.com

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára